Türkiye Cumhuriyeti

Windhoek Büyükelçiliği

Büyükelçinin Özgeçmişi

Adı ve Soyadı :

Deniz Çakar

Bildiği Yabancı Diller :

İngilizce, Fransızca

Üniversite :

Ankara Üniversitesi - Siyasal Bilgiler Fakültesi - Uluslararası İlişkiler,1985

BULUNDUĞU MEMURİYETLER:

29.11.1985 - 30.03.1988

UKGY Uluslararası Siyasi Kuruluşlar Genel Müdür Yardımcılığı - Aday Meslek Memuru , Ataşe

30.03.1988 - 31.08.1990

Şam Büyükelçiliği - Ataşe , Üçüncü Katip (MM)

31.08.1990 - 01.10.1993

Atina Büyükelçiliği - Üçüncü Katip (MM) , İkinci Katip (MM)

01.10.1993 - 05.10.1995

BKYY-II Yunanistan Dairesi - İkinci Katip (MM)

05.10.1995 - 24.10.1995

KYGY Kıbrıs-Yunanistan Genel Müdür Yardımcılığı - Başkatip

24.10.1995 - 15.10.1999

Singapur Büyükelçiliği - Başkatip

15.10.1999 - 27.08.2001

ÇEGY-III Daire Başkanlığı - Başkatip , Şube Müdürü (MM)

27.08.2001 - 01.10.2005

Kanberra Büyükelçiliği - Müsteşar , Büyükelçilik Birinci Müsteşarı

01.10.2005 - 01.11.2007

KİGY-I Daire Başkanlığı - Daire Başkanı

01.11.2007 - 15.09.2009

UNGY-IV Daire Başkanlığı - Daire Başkanı

15.09.2009 - 01.09.2013

Anvers Başkonsolosluğu - Başkonsolos (MM) , Birinci Sınıf Başkonsolos

27.11.2013 –

Windhoek Büyükelçiliği - Namibya Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi